Wall Street eindigt met +1,2% voor Nasdaq – Apple presteert het beste

De Amerikaanse aandelenmarkt klom woensdag verder omhoog. Uiteindelijk eindigde de S&P 500 met +0,7% en zagen we de Nasdaq zelfs uitkomen op +1,2% gisteren. Die stijgingen werden geleid door Apple, nadat het nieuws naar buiten kwam dat het 100 miljard dollar in de Verenigde Staten gaat investeren.

Aandelen Apple 5,1% omhoog

Dat nieuws werd goed ontvangen op de beurs. Apple doet die investering van 100 miljard dollar niet zomaar. Daar staat tegenover dat zij geen heffing hoeven te betalen over hun productie in India, terwijl daar eerder een behoorlijk grote heffing tegenoverstond.

Tegelijkertijd waren er veel andere bedrijven die goede resultaten wisten te publiceren. Onder hen bevond zich ook McDonald’s, dat met 3% steeg nadat de verkoopcijfers wereldwijd beter waren dan verwacht.

Arista Networks schoot zelfs met 17,5% omhoog nadat het cloud-networking bedrijf voor dit kwartaal plotseling veel hogere omzetten verwacht. Daarmee blijven de kwartaalcijfers over de gehele Amerikaanse beurs beter binnenkomen dan verwacht.

Hoewel er nog altijd onzekerheid bestaat omtrent de heffingen, lijken investeerders nog optimistisch te zijn over de toekomst.

Kwartaalcijfers beter dan verwacht

Ongeveer 80% van de kwartaalcijfers zijn beter dan de analisten hadden verwacht. Dat ligt boven het gemiddelde van 76% dat we de afgelopen vier kwartalen zagen. Ook ligt de verwachte winstgroei voor het kwartaal op 12,1%. Dat markeert een behoorlijke stijging ten opzichte van de 5,8% aan het begin van juli.

In principe is dat een goed signaal voor de gehele financiële markt en ook voor Bitcoin. Dit zijn niet de cijfers die je ziet als het slecht gaat met de economie. Zodoende is het waarschijnlijk dat beleggers in de mood blijven om risico te nemen, wat doorgaans veelbelovend is voor de Bitcoin koers.

Dit zijn in ieder geval niet de signalen die het einde van de bullmarkt lijken aan te kondigen. Wat dat betreft bestaat nog altijd de hoop dat de koersdalingen van Bitcoin van korte duur blijven.

Mis nooit meer wat in crypto

Maak BLOX nieuws je crypto voorkeursbron in Google

Voeg BLOX toe aan Google

Thom heeft een juridische achtergrond, maar heeft de focus na zijn rechtenstudie volledig op bitcoin gelegd. Nu vult hij zijn dagen vooral met het lezen en schrijven over bitcoin. Thom bewaart zijn bitcoin niet thuis, maar in meerdere veilige kluizen. Verder heeft hij sinds kort ook een eigen nieuwsplatform.