Woede op Polymarket: Strategy verkocht Bitcoin, maar markt eindigt op ‘No’

Een weddenschap op Polymarket over Strategy, het bedrijf van Michael Saylor, is uitgelopen op een flinke discussie. De markt draaide om een simpele vraag: zou Strategy vóór 31 mei om 23:59 uur ET Bitcoin verkopen?

Achteraf blijkt dat het antwoord ja is. Strategy verkocht tussen 26 en 31 mei in totaal 32 Bitcoin. De verkoop leverde ongeveer 2,5 miljoen dollar op en werd gebruikt om dividend op preferente aandelen te betalen.

Toch werd de markt niet op “Yes” gezet. De officiële bevestiging kwam namelijk pas op 1 juni, via een filing bij de Amerikaanse beurswaakhond SEC. Daardoor ontstond discussie over wat zwaarder weegt: de datum waarop de verkoop plaatsvond, of de datum waarop die verkoop officieel werd bevestigd.

Bitcoin verkocht, maar te laat bevestigd?

Voor traders die op “Yes” hadden ingezet, was het duidelijk. Strategy verkocht vóór de deadline Bitcoin, dus de markt had op “Yes” moeten eindigen.

Polymarket keek strikter naar de voorwaarden. De markt verwees naar informatie van Strategy zelf, on-chain data en betrouwbare berichtgeving. Omdat de officiële bevestiging pas ná de deadline kwam, ontstond er twijfel over de juiste uitkomst.

Trader claimt 500.000 dollar verlies

De discussie werd groter toen een trader claimde ongeveer 500.000 dollar te hebben verloren. Hij zegt dat hij “Yes”-aandelen kocht, omdat hij ervan uitging dat Strategy bitcoin zou verkopen.

Zijn punt is simpel: de markt vroeg of Strategy vóór de deadline Bitcoin zou verkopen, niet of die verkoop vóór de deadline officieel bevestigd zou worden.

Daar zit de kern van de rel. Wat telt bij zo’n markt: de gebeurtenis zelf, of het moment waarop de gebeurtenis openbaar wordt gemaakt?

Ook belangrijk voor Bitcoin

De rel raakt ook aan Strategy zelf. Het bedrijf bezit nog altijd meer dan 843.000 BTC, waardoor elke verkoop gevoelig ligt.

Die 32 BTC stelt vergeleken met de totale voorraad bijna niets voor. Maar symbolisch is het wel interessant. Saylor staat al jaren bekend als de man die Bitcoin koopt en vasthoudt. Nu blijkt dat Strategy onder bepaalde omstandigheden toch kleine hoeveelheden BTC kan verkopen, bijvoorbeeld om financiële verplichtingen na te komen.

Kort daarna kwam Bitcoin ook onder druk te staan. Of dat direct door de Strategy-verkoop kwam, is moeilijk te bewijzen. Daarvoor was de verkoop van 32 BTC eigenlijk veel te klein. Maar het signaal is wel groot: Saylor staat al jaren bekend als een van de grootste Bitcoin-hodlers. Dat Strategy überhaupt verkocht, hoe klein de verkoop ook was, kwam voor veel beleggers dus als een verrassing.

Vertrouwen is alles

Voor Polymarket staat er ook iets op het spel. Op sociale media lieten veel gebruikers weten uit te willen wijken naar andere prediction markets als deze markt definitief op “No” zou worden afgehandeld.

Dat laat precies zien hoe kwetsbaar prediction markets kunnen zijn. Ze draaien op het idee dat een vraag helder genoeg is om met “Yes” of “No” te beantwoorden. Maar de werkelijkheid is vaak rommeliger. Een verkoop kan vóór de deadline plaatsvinden, terwijl het bewijs pas later komt.

Daardoor kan zelfs een kleine formulering in de regels grote gevolgen hebben. Niet alleen voor de uitkomst, maar ook voor het vertrouwen in het platform.

En dat is misschien wel de belangrijkste les uit deze rel: bij prediction markets is wereldkennis belangrijk, maar regelkennis soms minstens zo doorslaggevend.

Mis nooit meer wat in crypto

Het laatste cryptonieuws direct in de BLOX-app
Download BLOX

Myrddin verdiept zich graag in crypto, macro-economie en alles wat daartussen gebeurt. Door zijn studie psychologie kijkt hij niet alleen naar cijfers en koersen, maar ook naar het gedrag achter de markt. Waarom reageren beleggers zoals ze reageren? En wat zegt dat over de bredere economie? Met die blik probeert hij complexe onderwerpen helder, toegankelijk en interessant te maken voor iedere lezer.