MicroStrategy koopt weer 12.000 BTC na het ophalen van meer dan $800 Miljoen 

Business intelligence bedrijf MicroStrategy heeft een enorme stap gezet in de wereld van Bitcoin (BTC) door nog eens 12.000 BTC te kopen. Dit gebeurde nadat ze meer dan $800 miljoen hadden opgehaald uit converteerbare obligaties. Wat betekent dit voor de toekomst van het bedrijf en de crypto industrie?

MicroStrategy vergroot Bitcoin bezit

Met de aankoop van deze nieuwste tranche BTC, toen de prijs van de activa onder de $69.000 stond, heeft MicroStrategy nu meer dan 200.000 BTC in bezit. De beslissing om deze aankoop te doen volgt op een strategische inspanning van het bedrijf om extra fondsen te werven.

Achtergrond van de aankoop

MicroStrategy heeft de fondsen opgehaald via een private aanbieding van senior ongedekte converteerbare obligaties met een jaarlijks rentepercentage van 0,625%. Dit was onderdeel van een grotere strategie om de BTC-reserves van het bedrijf uit te breiden, zoals eerder aangekondigd door oprichter en uitvoerend voorzitter Michael Saylor.

Impact op de Bitcoin markt

Met een totaal van 205.000 BTC in bezit, gekocht tegen een gemiddelde prijs van $33.706 per stuk, heeft MicroStrategy nu een aanzienlijke blootstelling aan Bitcoin. Met de huidige prijs van BTC van meer dan $71.000 betekent dit dat het bedrijf een aanzienlijke ongerealiseerde winst heeft behaald, bijna 2x de oorspronkelijke investering. Wat betekent dit voor de toekomst van MicroStrategy en de bredere acceptatie van Bitcoin als een waardevolle activa?

Naar de app ➜  

Mis nooit meer wat in crypto

Maak BLOX nieuws je crypto voorkeursbron in Google

Voeg BLOX toe aan Google

Als Head of Marketing bij ALSO GROUP en Bitcoin-expert draagt Toon graag bij aan deze nieuwssite. Hij schrijft vooral over opmerkelijke gebeurtenissen om bitcoin onder het grote publiek bekend te maken. Als een van de eerste Nederlanders met een Bitcoin-salaris heeft hij een uniek perspectief op de adoptie van cryptocurrency in het dagelijks leven. Hij was onder meer te gast bij NOS, RTLZ, De Telegraaf, FD, Marketingfacts, BNR, Quote, Satoshi Radio en Bitcoin Magazine.